Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kayıt OL | Giriş

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler

Silah Bulundurma Ruhsatları 16 Aralık 2012

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler

Sevgili Silah Tutkunları,

Silah Bulundurma Ruhsatlarının iki ayrıldığını ve ev, iş yerinde olduğunu daha önce anlatmıştık. İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri zaten sitemizden duyurmuştuk. Şimdi ise size evde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri anlatacağım. Aslına bakılırsa Silah Bulundurma Ruhsatı almak oldukça kolay bir işlem. İstenen belgeler ile ilgili makamlara başvurduğunuz takdirde Evde Silah Bulundurma Ruhsatınızı hemen alabilirsiniz.

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri sıralamadan önce Silah Ruhsatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Silahtutkusu.Com isimli sitemizi takip etmeyi unutmamanız gerektiğini hemen hatırlatmakta fayda görüyorum. Bir sonraki yazımızda ise Silah Bulundurma Ruhsatı Harçları – Vergileri Hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Silah Bulundurma Ruhsatı için gerekli belgeler aşağıdadır.

1-DİLEKÇE: Silah Bulundurma ruhsatı talep eden herkes, silah satın veya devir alma talebine ilişkin dilekçe (İlçe Emniyet Müdürlüğüne hitaben) ile, ikamet ettiği İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir.

2) NÜFUS CÜZDANININ ASLI

3) 1 ADET NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ

4) DEVLET HASTANESİNDEN DOKTOR RAPORU  (Psikolojik, Nörolojik ve Fiziki yönden rapor alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması veya Heyet raporu alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması gereklidir.)

5) SABIKA KAYDI (Adliyeden varsa Ad, Soy ad,Yas tashihine göre de sabıka kaydı alınacaktır.)  (Sabıka kaydı çıkarsa Mahkeme Kararının ilgili mahkemeden Kesinleştiğine dair onaylatılıp getirilmesi)

6) SİLAH RUHSAT İSTEK FORMU  Nüfus cüzdanına göre bilgisayar veya daktilo ile doldurulacak.

15753 toplam görüntüleme, 0 bugün

İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı

Silah Bulundurma Ruhsatları 15 Aralık 2012

Silah Bulundurma Ruhsatı

Silah Bulundurma Ruhsatı

Sevgili Silah Tutkunları,

Bir önceki yazılarımızda Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı hakkında detaylı bilgiler vermiş ve Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatını nasıl alabileceğinizi anlatmıştık. Bu yazımızda ise Can Güvenliğinden veya herhangi bir taşıma ruhsatı alamayan kişilerin nasıl İş Yerlerinde Silah Bulundurma Ruhsatı alabileceklerini anlatmaya çalışacağım. Aşağıda İş Yerinde Bulundurma Ruhsatı ile ilgili yazdıklarımı dikkatlice okursanız sevinirim.

İş Yerinizde Silah Bulundurma Ruhsatı almak için öncelikle iş yerinizin olması gerekiyor. Bu iş yerinizin İş Yeri Açma Ruhsatı ve Vergi Levhası gibi evrakları tam olmalı. Ayrıca Silahtutkusu.Com isimli sitemize İş Yerinde Bulundurma Ruhsatı ile ilgili çok sayıda soru gelmektedir. Bunların başında ise taksi Şöforlerinin taksilerinde silah bulundurup bulunduramayacaklarıyla ilgili. Taksi şöförleri taksilerinde ne yazık ki silah bulunduramıyorlar. Ancak tabi ki can güvenliğinden silah taşıma ruhsatı müracaatı yaparak Silah Taşıma Ruhsatı alabilirler. Bu konuyla ilgili sitemizde daha önce yayınlanan Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı konusuna bakınız.

Bir sonraki konumuzda İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı için istenilen evraklar konusunu ekleyeceğiz. Lütfen Silahtutkusu.com isimli sitemizi takip etmeye devam ediniz.

1503 toplam görüntüleme, 3 bugün

Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı İstenen Belgeler

Silah Taşıma Ruhsatları 15 Aralık 2012

Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı İstenen Belgeler

Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı İstenen Belgeler

Sevgili Silah Tutkunları,

Bir önceki makalemizde Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatını detaylı olarak anlatmıştık ve Can Güvenliğinden Taşıma Ruhsatı İçin İstenen Belgelere daha sonraki makalemizde yer vereceğimizi belirtmiştik.

Bu nedenle bu makalemizde Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı için nereye ve nasıl başvuracağınızı ayrıca Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı için hangi evrakları toplamanız gerektiğini anlatmaya çalışacağım. Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı almak için İl Emniyet Müdürlüklerinin Silah Ruhsat birimlerine müracaat edebilirsiniz. Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı için İl Emniyet Müdürlüklerinin Silah Ruhsat Birimlerince sizden aşağıdaki belgeler istenecektir. Lütfen Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı için aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak tamamlayınız.

1) DİLEKÇE (İkamet ettiğiniz Valilik Makamından Havaleli)(Can Güvenliğinin Tehlikede olma sebebi, ne iş yaptığı, can güvenliğinden dolayı her hangi bir yere müracaatının olup olmadığı belirtilecek ve bununla ilgili belgeler silah ruhsatı müracaatı dosyasına konulmak üzere tarafımıza getirilecek. )
2) NÜFUS CÜZDANININ ASLI
3) 1 ADET NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ
4) DEVLET HASTANESİNDEN DOKTOR RAPORU  (Psikolojik, Nörolojik ve Fiziki yönden rapor alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması veya Heyet raporu alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması gereklidir.)
6) SABIKA KAYDI (Adliyeden varsa Ad, Soy ad,Yas tashihine göre de sabıka kaydı alınacaktır.)  (Sabıka kaydı çıkarsa Mahkeme Kararının ilgili mahkemeden Kesinleştiğine dair onaylatılıp getirilmesi)
7) SİLAH RUHSAT İSTEK FORMU  Nüfus cüzdanına göre bilgisayar veya daktilo ile doldurulacak.Formu indirmek için
8)  VESİKALIK FOTOĞRAF (5 ADET ) ( Son 6 ay içerisinde çekilmiş)
9) 1 ADET YARIM KAPAKLI KARTON DOSYA
10) YAPTIĞI İŞLE İLGİLİ BELGE
a) Şirket sahibi, ortağı veya çalışanıysanız : Bağlı bulunduğunuz vergi dairesinden borçla ve ciro ile ilgili resmi yazı getirilmesi.
b) Kamu kurumunda çalışıyorsanız : Bağlı bulunduğunuz kurumdan görev belgesi. (Mühürlü)
c) Emekliyseniz : Emekli Cüzdan Fotokopisi.
d) Gayrimenkulle geçiniyorsanız : Gayrimenkullerinizin belgeleri.
e) Hiç bir iş yapmıyorsanız: Dilekçenizde ve Şube İstek formunda durumunuzun belirtilmesi.

1324 toplam görüntüleme, 2 bugün

Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı

Silah Taşıma Ruhsatları 15 Aralık 2012

Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı

Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı

Sevgili Silah Tutkunları,

Silahtutkusu.com isimli sitemizin yeni halini almasıyla birlikte ilk haberimizi Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı olarak girmek istedim. Çoğu kişi para taşıdığını, kuyumcu olduğunu, düşmanları olduğu gerekçesi ile Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı almak istemektedir. Ancak Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı almak için bu tehdit unsurlarını belgelemeniz gerekmektedir. Belgelere örnek vermek gerekirse aldığınız tehdit unsurlarına ilişkin Polis Merkezi Amirliklerince tutulmuş Tutanaklar veya Jandarma Komutanlıklarınca düzenlenmiş olay tutanakları örnek verilebilir.

Yukarıda anlattığımız gibi örnek belgeleri tamamlamaksızın yapılan başvurular, başvuruda bulunduğunuz ilin en yüksek ita amiri tarafından reddedilir. Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatını verme yetkisi tüm iller için İlin en yüksek ita amiri yani Valisine verilmiştir. Yani Can Güvenliğinden Silah Ruhsatı alma gerekçeniz Valilik Makamlarına çıkarılır. Valilik Makamı diğer ismiyle Vilayet Makamı Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatınızı onaylamasıyla birlikte kendi ilinizde bulunan Silah Ruhsat Birimi adınıza Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatınızı düzenler.

Silah Taşıma Ruhsatı almak için çok daha detaylı bilgi almak için Silahtutkusu.Com isimli sitemizi takip edebilirsiniz. Silahlara olan ilginiz için teşekkür ederiz.

Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı ala bilmeniz için gerekli belgeleri ise bir sonraki konumuzda anlatmaya çalışacağız.

1261 toplam görüntüleme, 2 bugün

 • Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler

  tarafından üzerinde 16 Aralık 2012 - 1 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Silah Bulundurma Ruhsatlarının iki ayrıldığını ve ev, iş yerinde olduğunu daha önce anlatmıştık. İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri zaten sitemizden duyurmuştuk. Şimdi ise size evde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri anlatacağım. Aslına bakılırsa Silah Bulundurma Ruhsatı almak oldukça kolay bir işlem. İstenen belgeler ile ilgili makamlara başvurduğunuz takdirde […]

 • Sarsılmaz Kılınç 2000

  tarafından üzerinde 20 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Sarsılmaz silahlarla ilgili bilgi vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda Sarsılmaz Kılınç 2000 marka silahla bilgi vermeye çalışacağım. Sarsılmaz Kılıç 2000 ile ilgili aşağıdaki konularda bilgi alabilirsiniz. Eğer Sarsılmaz Kılınç 2000 ile ilgili aşağıda bulamadığınız konular olursa lütfen yorum yaparak Sarsılmaz Kılınç 2000 ile ilgili bilgi verebilirsiniz. Şarjör Kapasitesi 15 Namlu Uzunluğu [mm] […]

 • Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır?

  tarafından üzerinde 21 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Daha önceki yazılarımızda Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgiyi Silah Bulundurma Ruhsatı konulu yazımızda vermiştik. Ancak Silah Bulundurma Ruhsatı ile ilgili oldukça çok soru almaya başladığımızdan dolayı sitemize Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili video ekleme gereksinimi duyduk. Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgi almak için lütfen […]

 • Silah Bulundurma Vergisi

  tarafından üzerinde 19 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Daha öncesinde Silah Bulundurma Ruhsatı Harcı konusunda verdiğimiz bilgilerin tamamı Silah Bulundurma Vergisi içinde geçerlidir. Ancak bazı silah tutkunları Silah Bulundurma Ruhsatı Harcı ile Silah Bulundurma Vergisinin ayrı ayrı unsurlar olduğunu sanmaktadırlar. Ancak Silah Bulundurma Ruhsatı Harcı ile Silah Bulundurma Vergisi aynı anlama gelmektedir. İsterseniz Silah Bulundurma Vergisi hakkında bir kaç bilgi […]

 • Silahlar

  tarafından üzerinde 23 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Hangi silahlarla ilgileniyorsanız aşağıdan logosuna tıklayabilirsiniz.  

  Arşivler