Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kayıt OL | Giriş

Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır?

Silah Videoları 21 Aralık 2012

Sevgili Silah Tutkunları,

Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır

Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır

Daha önceki yazılarımızda Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgiyi Silah Bulundurma Ruhsatı konulu yazımızda vermiştik. Ancak Silah Bulundurma Ruhsatı ile ilgili oldukça çok soru almaya başladığımızdan dolayı sitemize Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili video ekleme gereksinimi duyduk.

Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgi almak için lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz.

[flashvideo filename=”http://silahtutkusu.com/silah-video/silah-bulundurma-ruhsati-nasil-alinir.mp4″ /]

10365 toplam görüntüleme, 1 bugün

Silah Bulundurma Ruhsatı Kimler Alabilir?

Silah Bulundurma Ruhsatları 17 Aralık 2012

Silah Bulundurma Ruhsatı Kimler Alabilir

Silah Bulundurma Ruhsatı Kimler Alabilir

Sevgili Silah Tutkunları,

Silah Bulundurma Ruhsatı Kimler Alabilir? sorusunu biraz düşük yazdığını biliyoruz. Aslında Kimler Silah Bulundurma Ruhsatı Alabilir? olmalıydı. Ancak sizin bize ulaştırdığınız soruların çoğu bu yönde yani Silah Bulundurma Ruhsatı Kimler Alabilir?

Bir çok konuda dile getirdiğimiz gibi silah bulundurma ruhsatı alabilmeniz için en az 21 yaşında olmanız ve sabıkasız olmanız gerekmektedir. Geriye ise sağlık şartları kalıyor. Yani Psikolojik yönden sağlam olmanız lazım. Nitekim silah ruhsatınızı almadan önce tam teşekkürlü bir hastaneden sağlık raporu istenecek. Ayrıca Silah Bulundurma Ruhsatı için en önemli madde ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanızdır.

Yukarıda saydığımız şartları sağlıyorsanız Silah Bulundurma Ruhsatı alabilirsiniz. Silah Ruhsatları hakkında detaylı bilgi almak için Silahtutkusu.Com isimli sitemizi takip etmeye devam ediniz.

1996 toplam görüntüleme, 0 bugün

Silah Bulundurma Ruhsatı Yenileme Dilekçe Örneği

Silah Bulundurma Ruhsatları 17 Aralık 2012

Silah Bulundurma Ruhsatı Yenileme Dilekçe Örneği

Silah Bulundurma Ruhsatı Yenileme Dilekçe Örneği

Sevgili Silah Tutkunları,

Geçtiğimiz yazılarda Silah Bulundurma Ruhsatınızı nasıl yenileyebileceğinizden bahsetmiştik ancak Silah Bulundurma Ruhsatı Yenileme Dilekçe Örneğini vermeyi unutmuştuk. Sizden gelen talepler doğrultusunda da Silah Bulundurma Ruhsatı Yenileme Dilekçe Örneği konusunu açma gereksinimi duyduk ve aşağıda Silah Bulundurma Ruhsatı Yenileme Dilekçe Örneğine yer verdik.

Silah Ruhsatınızı yenilemek istediğinizde silah ruhsatınızı aldığınız birime aşağıdaki şekilde Silah Bulundurma Ruhsatı Yenileme Dilekçesi yazmanız şarttır. Silah Ruhsatları ile ilgili detaylı bilgiyi almak için Silahtutkusu.Com isimli sitemizi takip etmeye devam ediniz.

(SİLAH BULUNDURMA / TAŞIMA YENİLTEME DİLEKÇE ÖRNEĞİ)
VALİLİK MAKAMINA
(İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE)
KAHRAMANMARAŞ
Adıma kayıtlı bulunan ……………….marka, ……. mm. çap ve …………….. seri numaralı
silahımın süresi sona erdiğinden silah taşıma/bulundurma ruhsatı olarak yeniletmek istiyorum.
Gereğini arz ederim. …./…./….
Adı Soyadı
…………………
T.C.: ……………
A D R E S :
……………………….

2877 toplam görüntüleme, 2 bugün

Silah Bulundurma

Silah Bulundurma Ruhsatları 17 Aralık 2012

Silah Bulundurma

Silah Bulundurma

Sevgili Silah Tutkunları,

Her işlemde olduğu gibi Silah Bulundurma da bazı kanunlara tabidir. Silah Bulundurmayı ülkemizde 6136 Sayılı Kanun düzenlemektedir. Yani Silah Bulundurmak yasalara uymakla mümkündür.

Sitemizde zaten daha önce Silah Bulundurma ile ilgili bir çok bilgiye yer vermiş bulunmaktayız. Sizde Silah Bulundurmak istiyorsanız sitemizden Silah Bulundurma Ruhsatı konusuna bakabilirsiniz.

Silahlarla ilgili detaylı bilgi almak için Silahtutkusu.Com isimli sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

1193 toplam görüntüleme, 0 bugün

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler

Silah Bulundurma Ruhsatları 16 Aralık 2012

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler

Sevgili Silah Tutkunları,

Silah Bulundurma Ruhsatlarının iki ayrıldığını ve ev, iş yerinde olduğunu daha önce anlatmıştık. İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri zaten sitemizden duyurmuştuk. Şimdi ise size evde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri anlatacağım. Aslına bakılırsa Silah Bulundurma Ruhsatı almak oldukça kolay bir işlem. İstenen belgeler ile ilgili makamlara başvurduğunuz takdirde Evde Silah Bulundurma Ruhsatınızı hemen alabilirsiniz.

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri sıralamadan önce Silah Ruhsatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Silahtutkusu.Com isimli sitemizi takip etmeyi unutmamanız gerektiğini hemen hatırlatmakta fayda görüyorum. Bir sonraki yazımızda ise Silah Bulundurma Ruhsatı Harçları – Vergileri Hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Silah Bulundurma Ruhsatı için gerekli belgeler aşağıdadır.

1-DİLEKÇE: Silah Bulundurma ruhsatı talep eden herkes, silah satın veya devir alma talebine ilişkin dilekçe (İlçe Emniyet Müdürlüğüne hitaben) ile, ikamet ettiği İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir.

2) NÜFUS CÜZDANININ ASLI

3) 1 ADET NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ

4) DEVLET HASTANESİNDEN DOKTOR RAPORU  (Psikolojik, Nörolojik ve Fiziki yönden rapor alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması veya Heyet raporu alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması gereklidir.)

5) SABIKA KAYDI (Adliyeden varsa Ad, Soy ad,Yas tashihine göre de sabıka kaydı alınacaktır.)  (Sabıka kaydı çıkarsa Mahkeme Kararının ilgili mahkemeden Kesinleştiğine dair onaylatılıp getirilmesi)

6) SİLAH RUHSAT İSTEK FORMU  Nüfus cüzdanına göre bilgisayar veya daktilo ile doldurulacak.

15753 toplam görüntüleme, 0 bugün

Silah Bulundurma Ruhsatı

Silah Bulundurma Ruhsatları 16 Aralık 2012

Silah Bulundurma Ruhsatı

Silah Bulundurma Ruhsatı

Sevgili Silah Tutkunları,

Bundan önceki yazımızda kimlerin iş yerlerinde silah bulundurabileceğini ve iş yerinde silah bulundurma ruhsatı için istenen belgelerin neler olduğunu sıralamıştık. Açıklamasını yaptığımız bir önceki yazımızdan da anlaşılacağı üzere Silah Bulundurma Ruhsatı kendi içinde iki ayrılmaktadır. Silah Bulundurma Ruhsatı Ev de ve İş Yerinde olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı ile ilgili detaylı bilgiyi İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı isimli konumuzda bulabilirsiniz. Biz ise bu konumuzda herkesin evinde nasıl silah bulundurabileceğini anlatmaya çalışacağız.

Evinizde Silah Bulundurma Ruhsatı almadan önce kesinlikle silahınızın muhafazasını iyi yapacağınız bir yer belirleyiniz. Bu kanuni bir gereklilik olmayıp sadece güvenliğiniz açısından önem teşkil etmektedir. Ardından sabıkası olmayan (olan da alabilir, bazı sınırlar var) bir Türkiye Cumhuriyeti İllerde İl Emniyet Müdürlüklerine, İlçelerde İlçe Emniyet Müdürlüklerine ve Köylerde veya nahiyelerde Jandarma Komutanlıklarına başvuruda bulunarak Silah Bulundurma Ruhsatı alabilirler.

Silah Bulundurma Ruhsatları 5 yılda bir yenilenir. Silah Bulundurma Ruhsatı harçları ise 5 yılda bir yatırılır. Şuanda bu konuyla ilgili olarak bir çalışma yürütülüyor. Silah Bulundurma Ruhsatı Harçları yıllık da alınabilecek. Ancak bununla ilgili bilgiyi Silah Bulundurma Ruhsatı Harçları konusunda detaylı olarak vereceğiz.

Bir sonraki konumuzda ise Silah Bulundurma Ruhsatı için istenen belgeler hakkında bilgi vereceğiz. Gelişmelerden haberdar olmak için lütfen Silahtutkusu.Com isimli sitemizi takip etmeye devam ediniz.

1498 toplam görüntüleme, 0 bugün

İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler

Silah Bulundurma Ruhsatları 15 Aralık 2012

İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler

İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler

Sevgili Silah Tutkunları,

Bir önceki yazımızda İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatları ile ilgili bilgi vermiş ve İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatını kimlerin alabileceğini anlatmıştık. Aslına bakmak gerekirse İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı almak Silah Taşıma Ruhsatı almaktan daha kolay. Konumuzu dağıtmadan İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeleri sıralamaya başlayalım. İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler aşağıda listelenmiştir.

Silah Ruhsatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Silahtutkusu.Com isimli sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda Evinizde Silah Bulundurma ile ilgili bilgi vereceğiz.

1-DİLEKÇE: Silah Bulundurma ruhsatı talep eden herkes, silah satın veya devir alma talebine ilişkin dilekçe (İlçe Emniyet Müdürlüğüne hitaben) ile, ikamet ettiği İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat etmesigerekmektedir.

2) NÜFUS CÜZDANININ ASLI

3) 1 ADET NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ

4) DEVLET HASTANESİNDEN DOKTOR RAPORU (Psikolojik, Nörolojik ve Fiziki yönden rapor alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması veya Heyet raporu alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması gereklidir.)

5) SABIKA KAYDI (Adliyeden varsa Ad, Soy ad,Yas tashihine göre de sabıka kaydı alınacaktır.) (Sabıka kaydı çıkarsa Mahkeme Kararının ilgili mahkemeden Kesinleştiğine dair onaylatılıp getirilmesi)

6) SİLAH RUHSAT İSTEK FORMU Nüfus cüzdanına göre bilgisayar veya daktilo ile doldurulacak.

1429 toplam görüntüleme, 1 bugün

İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı

Silah Bulundurma Ruhsatları 15 Aralık 2012

Silah Bulundurma Ruhsatı

Silah Bulundurma Ruhsatı

Sevgili Silah Tutkunları,

Bir önceki yazılarımızda Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı hakkında detaylı bilgiler vermiş ve Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatını nasıl alabileceğinizi anlatmıştık. Bu yazımızda ise Can Güvenliğinden veya herhangi bir taşıma ruhsatı alamayan kişilerin nasıl İş Yerlerinde Silah Bulundurma Ruhsatı alabileceklerini anlatmaya çalışacağım. Aşağıda İş Yerinde Bulundurma Ruhsatı ile ilgili yazdıklarımı dikkatlice okursanız sevinirim.

İş Yerinizde Silah Bulundurma Ruhsatı almak için öncelikle iş yerinizin olması gerekiyor. Bu iş yerinizin İş Yeri Açma Ruhsatı ve Vergi Levhası gibi evrakları tam olmalı. Ayrıca Silahtutkusu.Com isimli sitemize İş Yerinde Bulundurma Ruhsatı ile ilgili çok sayıda soru gelmektedir. Bunların başında ise taksi Şöforlerinin taksilerinde silah bulundurup bulunduramayacaklarıyla ilgili. Taksi şöförleri taksilerinde ne yazık ki silah bulunduramıyorlar. Ancak tabi ki can güvenliğinden silah taşıma ruhsatı müracaatı yaparak Silah Taşıma Ruhsatı alabilirler. Bu konuyla ilgili sitemizde daha önce yayınlanan Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı konusuna bakınız.

Bir sonraki konumuzda İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı için istenilen evraklar konusunu ekleyeceğiz. Lütfen Silahtutkusu.com isimli sitemizi takip etmeye devam ediniz.

1503 toplam görüntüleme, 3 bugün

 • Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler

  tarafından üzerinde 16 Aralık 2012 - 1 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Silah Bulundurma Ruhsatlarının iki ayrıldığını ve ev, iş yerinde olduğunu daha önce anlatmıştık. İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri zaten sitemizden duyurmuştuk. Şimdi ise size evde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri anlatacağım. Aslına bakılırsa Silah Bulundurma Ruhsatı almak oldukça kolay bir işlem. İstenen belgeler ile ilgili makamlara başvurduğunuz takdirde […]

 • Sarsılmaz Kılınç 2000

  tarafından üzerinde 20 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Sarsılmaz silahlarla ilgili bilgi vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda Sarsılmaz Kılınç 2000 marka silahla bilgi vermeye çalışacağım. Sarsılmaz Kılıç 2000 ile ilgili aşağıdaki konularda bilgi alabilirsiniz. Eğer Sarsılmaz Kılınç 2000 ile ilgili aşağıda bulamadığınız konular olursa lütfen yorum yaparak Sarsılmaz Kılınç 2000 ile ilgili bilgi verebilirsiniz. Şarjör Kapasitesi 15 Namlu Uzunluğu [mm] […]

 • Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır?

  tarafından üzerinde 21 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Daha önceki yazılarımızda Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgiyi Silah Bulundurma Ruhsatı konulu yazımızda vermiştik. Ancak Silah Bulundurma Ruhsatı ile ilgili oldukça çok soru almaya başladığımızdan dolayı sitemize Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili video ekleme gereksinimi duyduk. Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgi almak için lütfen […]

 • Silah Bulundurma Vergisi

  tarafından üzerinde 19 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Daha öncesinde Silah Bulundurma Ruhsatı Harcı konusunda verdiğimiz bilgilerin tamamı Silah Bulundurma Vergisi içinde geçerlidir. Ancak bazı silah tutkunları Silah Bulundurma Ruhsatı Harcı ile Silah Bulundurma Vergisinin ayrı ayrı unsurlar olduğunu sanmaktadırlar. Ancak Silah Bulundurma Ruhsatı Harcı ile Silah Bulundurma Vergisi aynı anlama gelmektedir. İsterseniz Silah Bulundurma Vergisi hakkında bir kaç bilgi […]

 • Silahlar

  tarafından üzerinde 23 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Hangi silahlarla ilgileniyorsanız aşağıdan logosuna tıklayabilirsiniz.  

  Arşivler