Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kayıt OL | Giriş

Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır?

Silah Videoları 21 Aralık 2012

Sevgili Silah Tutkunları,

Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır

Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır

Daha önceki yazılarımızda Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgiyi Silah Bulundurma Ruhsatı konulu yazımızda vermiştik. Ancak Silah Bulundurma Ruhsatı ile ilgili oldukça çok soru almaya başladığımızdan dolayı sitemize Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili video ekleme gereksinimi duyduk.

Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgi almak için lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz.

[flashvideo filename=”http://silahtutkusu.com/silah-video/silah-bulundurma-ruhsati-nasil-alinir.mp4″ /]

10365 toplam görüntüleme, 1 bugün

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler

Silah Bulundurma Ruhsatları 16 Aralık 2012

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin İstenen Belgeler

Sevgili Silah Tutkunları,

Silah Bulundurma Ruhsatlarının iki ayrıldığını ve ev, iş yerinde olduğunu daha önce anlatmıştık. İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri zaten sitemizden duyurmuştuk. Şimdi ise size evde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri anlatacağım. Aslına bakılırsa Silah Bulundurma Ruhsatı almak oldukça kolay bir işlem. İstenen belgeler ile ilgili makamlara başvurduğunuz takdirde Evde Silah Bulundurma Ruhsatınızı hemen alabilirsiniz.

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri sıralamadan önce Silah Ruhsatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Silahtutkusu.Com isimli sitemizi takip etmeyi unutmamanız gerektiğini hemen hatırlatmakta fayda görüyorum. Bir sonraki yazımızda ise Silah Bulundurma Ruhsatı Harçları – Vergileri Hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Silah Bulundurma Ruhsatı için gerekli belgeler aşağıdadır.

1-DİLEKÇE: Silah Bulundurma ruhsatı talep eden herkes, silah satın veya devir alma talebine ilişkin dilekçe (İlçe Emniyet Müdürlüğüne hitaben) ile, ikamet ettiği İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir.

2) NÜFUS CÜZDANININ ASLI

3) 1 ADET NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ

4) DEVLET HASTANESİNDEN DOKTOR RAPORU  (Psikolojik, Nörolojik ve Fiziki yönden rapor alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması veya Heyet raporu alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması gereklidir.)

5) SABIKA KAYDI (Adliyeden varsa Ad, Soy ad,Yas tashihine göre de sabıka kaydı alınacaktır.)  (Sabıka kaydı çıkarsa Mahkeme Kararının ilgili mahkemeden Kesinleştiğine dair onaylatılıp getirilmesi)

6) SİLAH RUHSAT İSTEK FORMU  Nüfus cüzdanına göre bilgisayar veya daktilo ile doldurulacak.

15753 toplam görüntüleme, 0 bugün

İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı

Silah Bulundurma Ruhsatları 15 Aralık 2012

Silah Bulundurma Ruhsatı

Silah Bulundurma Ruhsatı

Sevgili Silah Tutkunları,

Bir önceki yazılarımızda Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı hakkında detaylı bilgiler vermiş ve Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatını nasıl alabileceğinizi anlatmıştık. Bu yazımızda ise Can Güvenliğinden veya herhangi bir taşıma ruhsatı alamayan kişilerin nasıl İş Yerlerinde Silah Bulundurma Ruhsatı alabileceklerini anlatmaya çalışacağım. Aşağıda İş Yerinde Bulundurma Ruhsatı ile ilgili yazdıklarımı dikkatlice okursanız sevinirim.

İş Yerinizde Silah Bulundurma Ruhsatı almak için öncelikle iş yerinizin olması gerekiyor. Bu iş yerinizin İş Yeri Açma Ruhsatı ve Vergi Levhası gibi evrakları tam olmalı. Ayrıca Silahtutkusu.Com isimli sitemize İş Yerinde Bulundurma Ruhsatı ile ilgili çok sayıda soru gelmektedir. Bunların başında ise taksi Şöforlerinin taksilerinde silah bulundurup bulunduramayacaklarıyla ilgili. Taksi şöförleri taksilerinde ne yazık ki silah bulunduramıyorlar. Ancak tabi ki can güvenliğinden silah taşıma ruhsatı müracaatı yaparak Silah Taşıma Ruhsatı alabilirler. Bu konuyla ilgili sitemizde daha önce yayınlanan Can Güvenliğinden Silah Taşıma Ruhsatı konusuna bakınız.

Bir sonraki konumuzda İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı için istenilen evraklar konusunu ekleyeceğiz. Lütfen Silahtutkusu.com isimli sitemizi takip etmeye devam ediniz.

1503 toplam görüntüleme, 3 bugün

 • Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler

  tarafından üzerinde 16 Aralık 2012 - 1 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Silah Bulundurma Ruhsatlarının iki ayrıldığını ve ev, iş yerinde olduğunu daha önce anlatmıştık. İş Yerinde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri zaten sitemizden duyurmuştuk. Şimdi ise size evde Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeleri anlatacağım. Aslına bakılırsa Silah Bulundurma Ruhsatı almak oldukça kolay bir işlem. İstenen belgeler ile ilgili makamlara başvurduğunuz takdirde […]

 • Sarsılmaz Kılınç 2000

  tarafından üzerinde 20 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Sarsılmaz silahlarla ilgili bilgi vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda Sarsılmaz Kılınç 2000 marka silahla bilgi vermeye çalışacağım. Sarsılmaz Kılıç 2000 ile ilgili aşağıdaki konularda bilgi alabilirsiniz. Eğer Sarsılmaz Kılınç 2000 ile ilgili aşağıda bulamadığınız konular olursa lütfen yorum yaparak Sarsılmaz Kılınç 2000 ile ilgili bilgi verebilirsiniz. Şarjör Kapasitesi 15 Namlu Uzunluğu [mm] […]

 • Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır?

  tarafından üzerinde 21 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Daha önceki yazılarımızda Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgiyi Silah Bulundurma Ruhsatı konulu yazımızda vermiştik. Ancak Silah Bulundurma Ruhsatı ile ilgili oldukça çok soru almaya başladığımızdan dolayı sitemize Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili video ekleme gereksinimi duyduk. Silah Bulundurma Ruhsatının Nasıl Alınacağı ile ilgili bilgi almak için lütfen […]

 • Silah Bulundurma Vergisi

  tarafından üzerinde 19 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Sevgili Silah Tutkunları, Daha öncesinde Silah Bulundurma Ruhsatı Harcı konusunda verdiğimiz bilgilerin tamamı Silah Bulundurma Vergisi içinde geçerlidir. Ancak bazı silah tutkunları Silah Bulundurma Ruhsatı Harcı ile Silah Bulundurma Vergisinin ayrı ayrı unsurlar olduğunu sanmaktadırlar. Ancak Silah Bulundurma Ruhsatı Harcı ile Silah Bulundurma Vergisi aynı anlama gelmektedir. İsterseniz Silah Bulundurma Vergisi hakkında bir kaç bilgi […]

 • Silahlar

  tarafından üzerinde 23 Aralık 2012 - 0 Yorum

  Hangi silahlarla ilgileniyorsanız aşağıdan logosuna tıklayabilirsiniz.  

  Arşivler